Я допоможу!

Про нас

Жити вдома, а не в інтернаті!
 
Саме цим коротким, але влучним гаслом можна коротко окреслити наші цінності та пріоритети. Якщо ви з тих, хто переконаний у тому, що дітям-сиротам місце в інтернатах, а «допомога» одягом, цукерками чи іграшками є потрібно саме цим дітям – можете не читати далі, бо це не для вас.
 
Основна мета Української благодійницької мережі – покласти край нелюдському існуванню сиріт з інвалідністю в інтернатах та створити для них життєве середовище з новими можливостями у спільнотах підтриманого проживання, в якому вони будуть не лише потребуючими, але й потрібними.
 
У розвинутих державах понад пів століття тому відмовилися від інтернатів (не лише для дітей, але й для старших людей з інвалідністю), такі реформи сьогодні називають модним словом «деінституалізація». Україна робить лише перші кроки на шляху цієї реформи. Величезна системна махина – сотні інтернатів, які залишилися нам у спадок від СРСР, міцно тримає свої позиції. Справжні (тобто у дії, а не на папері) реформи задля найслабших, до яких безсумнівно належать сироти з інвалідністю, розпочнуться лише із змінами у масовій свідомості українців, тобто коли більшість буде сприймати сімейний формат як необхідний, а інтернати сприйматимуться здебільшого як пережиток радянської тоталітарної системи. Зокрема, для старших людей з інвалідністю, які з різних причин не мешкають у сім’ях, у країнах ЄС, США, Канаді давно створені будинки підтриманого проживання (групові будинки) – невеликі помешкання (щонайбільше на 6-8 жителів), дуже наближені до звичайних житлових будинків, квартир.

Ми не возимо в інтернати солодощі, одяг чи іграшки. Ми зосереджені на пріоритетах особистісного розвитку, навчання, власного простору, лікування, психологічної допомоги, тобто на створенні тих благ, які залишаться з дітьми та старшими людьми з інвалідністю надовго чи на все життя.

12 липня 2019 р. ми відкрили будиночок сиріт з інвалідністю «Оселя Віри, Надії, Любові» – один з перших в Україні будинків підтриманого проживання та перший, який фінансується (в частині найнеобхідніших витрат) з обласного бюджету за механізмом соціального замовлення.

Останні зміни: 14.08.2020

Є запитання або потрібна допомога?
Зв’яжіться з нами
en uk
Ваш браузер застарів!

Оновіть свій браузер щоб бачити цей сайт коректно. Оновити мій браузер

×